EN LV
Bībeles muzeja ēkas renovācijas tehniskais projekts un autoruzraudzība.
atpakaļ
Apraksts:

     Bībeles muzejs atrodas Alūksnes centrā. Muzejs iekārtots 20.gadsimta sākumā celtā 1. stāva ēkā ar pagrabu. Ēka celta kā tirdzniecības paviljons un pēckara gados ēkā iekārtota degvielas uzpildes stacija. 1990. gadā "namiņā", kā šo ēku dēvē alūksnieši,  tika iekārtots Ernsta Glika Bībeles muzejs. Ēka atrodas līdzās Alūksnes luterāņu baznīcai. Apmeklētāji var apskatīt daudzos Bībeles izdevumus, sākot no pirmās, 1694.gadā latviešu valodā izdotās Bībeles līdz pat mūsdienu izdevumiem. Muzeja krājumos ir vairāk kā 220 Bībeles, 210 Dziesmu grāmatas, 170 Jaunās Derības izdevumi, 40 Sprediķu grāmatas un vairāk kā 210 citas kristīga satura grāmatas kā Vecā Derība, Evanģēliji, mācību grāmatas  latviešu un vairāk ne kā 35 citās pasaules valodās.

     Bībeles muzeja renovācijas tehniskā projekta ietvaros tika izstrādāti risinājumi ēkas fasāžu un telpu renovācijai. Tehniskā projekta ietvaros ir veikta fasāžu krāsu izpēte. Projektā paredzētās fasāžu krāsas ir izvēlētas saskaņā ar krāsu izpētes rezultātiem.

     Tehniskajā projektā ir izstrādātas telpu plānojuma izmaiņas. Ir paredzēts apvienot divas muzeja telpas un ieejas gaiteņa daļā iebūvēt tualeti, kā arī nojaukt krāsnis.

   Tehniskais projekts paredz iebūvēt ēkā centrālapkures sistēmu ar pieslēgumu pilsētas apkures tīkliem un nomainīt elektroinstalāciju. Pēc logu nomaiņas, plānojuma izveides un inženiertīklu izbūves ir paredzēts veikt sienu, logailu un griestu apmetuma labošanu un virsmu krāsošanu. Priedes koka dēļu grīdas ir paredzēts saglabāt.