EN LV
Remtes muižas parka medību torņa arhitektoniski-mākslinieciskā inventarizācija un izpēte.
atpakaļ
Apraksts:

   Remtes muižas parks un parka arhitektūra ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis Parks un parka arhitektūra (valsts aizsardzības Nr.6735.).

   Izpēte veikta sadarbībā ar monumentālo gleznojumu restauratori-meistari Lolitu Hermsu, RTU Silikātu materiālu institūta Akmens materiālu konservācijas un restaurācijas centra vadītāju Dr.sc.ing.Lindu Krāģi, ķīmiķi Msc.chem. Indru Tuņu.

   Tiek uzskatīts, ka Remtes pilsmuižu projektējis vācu arhitekts Johans Georgs Adams Berlics (Johann Georg Adam Berlitz, 1753-1837).

   Medību tornis, kas saukts arī par šūnakmens torni vai apaļo torni, celts 19. gs. (1890. g.) otrajā pusē. Tas būvēts no ķieģeļiem neogotiskās formās, ārsienas tam apmūrētas ar Amatas šūnakmeni. Medību tornim ir divi stāvi. Būves pirmajā stāvā ir caurejama telpa ar divām ailām pretējās būves pusēs. Būves otrajā stāvā telpai ir viena durvju aila ar koka durvīm un stiklotu virsgaismu un trīs logu ailas ar stiklotiem koka logu blokiem. Pēc nostāstiem zināms, ka otrā stāva telpā grāfi bieži ir ieturējuši brokastis pēc rīta peldēm un medībām.