EN LV
Tehniskais restaurācijas projekts un autoruzraudzība valsts nozīmes kapu piemineklim Jānim Čakstem.
atpakaļ
Apraksts:

Restaurācijas darbu vadītājs: Laimonis Šmits
   
Akmens materiālu restaurātors: Genādijs Stepanovs un Mārtiņš Rozenbergs

Jāņa Čakstes pieminekļa restaurācijas projekta ietvaros tika veikta pilnīga abu sānu sienas veidojošo granīta bloku demontāža, sienu pārkraušana un granīta virsmu tīrīšana. Demontēti un sakārtoti tika arī noslēdzošās liektās sienas augšējo rindu granīta bloki galvenajā fasādē. Visi granīta pakāpieni tika demontēti un uzstādīti atpakaļ uz jaunizbūvētiem pamatiem. Tika veikta visu redzamo granīta virsmu tīrīšana un restaurēšana pēc akmens restauratores Ineses Sidrabas izstrādātās akmens materiālu konservācijas/restaurācijas metodikas.

Restaurācijas darbu ietvaros tika izveidots granīta ziedu un sveču altāris. Justīnes Čakstes kapa plāksne tika novietota simetriski pretī Jāņa Čakstes pieminekļa centrālajam tēlam. Starp Jāņa Čakstes dēlu kapu plāksnēm, kuras atrodas centrālās apbedījuma vietas sānos un Justīnes Čakstes kapa plāksni tika novietoti sveču un ziedu altāri. Sveču un ziedu altārus veido trīs granīta plāksnes, kuru krāsu tonalitāte tika izvēlēta saskaņā ar esošajām kapu plāksnēm.

Pēc pieminekļa akmens apjomu restaurācijas pabeigšanas tika atjaunoti granīta šķembu celiņi pieminekļa teritorijā, kā arī veikti apzaļumošanas darbi visā pieminekļa teritorijā.